Túlterheltnek érzed magad? Ismerd meg, hogyan segíthet az Adaptiv nyugtató olajkeverék

Adaptiv: Tudomány, előnyök és használati tippek
Az élet gyorsan halad, és a mindennapi stressz gyakran túl soknak tűnhet. Az Adaptiv nyugtató illóolaj-keveréket azért alkották meg, hogy nyugodt és felemelő légkört teremtsen – akár otthon, a munkahelyeden, vagy útközben. Ebben a bejegyzésben a doTERRA szakértői, Dr. Nicole Stevens és Lauren Busch bemutatják az Adaptiv mögötti tudományos hátteret, és praktikus tanácsokat osztanak meg arra, hogyan építheted be a mindennapi rutinodba.
Amit megtanulhatsz:
-
Hogyan áll össze az Adaptiv egyedi illóolaj-keveréke
-
A kémia szerepe a stressz és túlterheltség pillanataiban
-
Gyakorlati módszerek az Adaptiv használatára saját magad és családod számára
Fedezd fel, hogyan válhat az Adaptiv a jól-léti rutinod kulcsfontosságú elemévé. Próbáld ki még ma, és érezd a különbséget!
Az élet gyors tempóban zajlik körülöttünk. Határidők, zsúfolt időbeosztás és a váratlan események könnyen kibillenthetnek minket az egyensúlyunkból. De mi lenne, ha lenne egy mód arra, hogy alkalmazkodjunk, és megőrizzük a nyugalmunkat a káosz közepette? Ismerd meg az Adaptivot – egy egyedülálló illóolaj-keveréket, amely az érzelmi egyensúly támogatására készült, amikor a legnagyobb szükséged van rá. Ez nem csupán egy újabb illóolaj-keverék. Az Adaptiv célja, hogy könnyebben boldogulj az élet hullámvölgyeiben és csúcspontjain. Ma feltárjuk ennek a különleges keveréknek a tudományos hátterét, megvizsgáljuk, honnan származik, és valódi, hétköznapi tippeket adunk ahhoz, hogyan építheted be a napi egészségmegőrző rutinodba. Merüljünk el tehát az Adaptiv kémiájában, eredetében és gyakorlati alkalmazásában a doTERRA két vezető szakértője, Dr. Nicole Stevens és Lauren Busch segítségével. Érdemes lesz velünk maradnod – izgalmas dolgok következnek.
"- Ma újra együtt beszélgethetek Dr. Nicole Stevensszel, aki a klinikai kutatásért felelős alelnökünk. Ma az egyik kedvenc termékcsaládunk, az Adaptiv mögötti tudományos hátteret fogjuk alaposan megvizsgálni.
- Igen, ezt nagyon szeretem.
- Ahogy kimondtam, már bólogattál is – igen, én ezt nagyon szeretem! Anyaként mondhatom, ez egy igazán hatékony rendszer.
- Ez az, amihez mindig nyúlunk.
- Teljes mértékben. Egyértelműen. Mielőtt belemennénk a tudományos részbe, szeretném, ha megosztanád a saját személyes tapasztalatodat is.
- Egyáltalán nem bánom. Ez még akkor volt, amikor többféle szerepet töltöttem be itt a doTERRA-nál, és épp a fejlesztőcsapatban dolgoztam. Szóval én úgy tekintek az Adaptivra, mint az egyik „gyerekemre”. Amikor azon gondolkodtunk, hogyan is alkossunk meg egy olyan olajkeveréket, ami tényleg „Adaptiv”... Tudtuk, hogy olyan olajokra van szükség, amelyek nyugtató hatásúak – amikor az ember feszültté válik, kicsit túlpörög, vagy épp káoszban érzi magát...
- Egy kicsit megőrülsz – tudod, ez az emberi lét része.
- Ha átéled az emberi tapasztalatokat, és kell valami, ami segít azokon túljutni. Tudtuk, hogy kell valami, ami ebben segít – de azt is, hogy emellett emelő, felemelő környezetet is szeretnénk teremteni. Tehát ez a keverék mindkét célt szolgálja. Ha megnézed, milyen olajok vannak benne: vadnarancs, levendula, copaiba, fodormenta, sweetgum (ámbrafa), magnólia, rozmaring, neroli. Ezek mind a személyes kedvenceim – és most egyetlen keverékben megtalálhatók.
- Azt gondolnád, hogy ennyi különböző olaj együtt már nem is tud olyan varázslatos illatot adni. De mégis az – ez tényleg egy varázslatos keverék.
- Én személy szerint gyakrabban használom parfümként, annyira imádom az illatát. Úgy érzem, nemcsak jól illatozik, hanem ténylegesen segít is nekem. Egész nap csodálatos hatással van rám. Azt is el kell mondanom, hogy ezt a keveréket 2019-ben mutattuk be a konferencián. És pár évvel ezelőtt volt egy igazi, mély élményem az Adaptivval, ami számomra rendkívüli volt. Mindannyian be voltunk zárva otthon – nyolcan egy kis házban. És ez csak az emberek! Emellett volt még két nyulunk, két teknősünk, egy sünink, három futóegerünk és egy kutyánk... Pici ház. Oké? Csak próbálom érzékeltetni a helyzetet.
- Most minden anya, aki ezt hallja, valószínűleg azt mondja: „Adaptiv, igen, kell!”
- Több ponton is felállítottunk diffúzorokat a házban, és Adaptivot párologtattunk... És vicces, mert én arra az időszakra stresszesként emlékszem, de a gyerekeim úgy beszélnek róla, hogy: „Anya, az egy jó időszak volt, ugye?” Az ő emlékeikben ez egy szép élményként maradt meg, és valahogy az Adaptiv is szervesen része lett ennek. És számomra ez tényleg varázslatos dolog. Hogy mire képes egy ilyen felemelő környezet megteremtésében. Amikor azt mondjuk, hogy felemelő légkört teremt, én magam vagyok rá az élő példa.
- Teljes mértékben. És imádom, hogy egy teljes termékcsalád áll a rendelkezésünkre. Számos módja van annak, hogy élvezhessük ezeknek az olajoknak a jótékony hatását. És ez megkönnyíti, hogy a család több tagja is használni tudja – ugye? Tudjuk párologtatni. Rengeteg embert ismerek, akiknél az Adaptiv nem alku tárgya – mindig náluk van. Ha utaznak, a golyós kiszerelés mindig ott van velük. Szinte mindig azt mondják utána: „Aztán odaadtam valaki másnak.” Valaki a repülőn nagyobb szükségben volt, mint én. Láttam valakit a reptéren, és úgy éreztem, nála még nagyobb szükség van rá. És ez olyan, mintha egy különleges ajándékot adnál valakinek – tényleg életet megváltoztató élmény lehet.
- Ez tényleg életformáló.
- Kétségtelenül.
- Tudjuk, hogy sokoldalú. Tudjuk, hogy rengetegféleképpen használható, sok ember számára, sokféle helyzetben. Ha valóban megvizsgáljuk ennek az olajnak a kémiáját, szerintem ez az egyik dolog, ami ennyire egyedivé teszi – igaz? Ott van például a vadnarancs – és benne a limonén. (Megjegyzés: A limonén egy citrusfélékből származó természetes terpén, melyről ismert, hogy hangulatjavító és stresszcsökkentő hatású lehet.) Ez egy olyan összetevő, ami csodás légkört teremt otthon. És a copaiba – ez az egyik abszolút kedvenc önálló olajom. Ezért egyértelmű volt számunkra, hogy ennek a keveréknek a része kell legyen. A benne található béta-kariofillén egy valódi erőmű: segít az egyensúly megteremtésében, „földelésben”, és abban, hogy az ember úgy érezze, minden rendben van. (Megjegyzés: A béta-kariofillén egy természetes vegyület, mely többek közt gyulladáscsökkentő és nyugtató tulajdonságairól ismert. A copaiba egyik fő aktív komponense.) És természetesen ott van a levendula is. Tudod, a legtöbben önmagában is imádjuk a levendulát. Ebben a keverékben pedig szinte varázslatos hatása van. Érdekes módon én ritkán használom külön a levendulát. De keverékekben szeretem – és itt valami igazán különleges történik vele... Valahogy nagyon egyedi módon kapcsolódik össze a többi olajjal. És aztán ott van ez a sokféle kémiai komponens, ami egyszerűen... Ezt az olajat nehéz szavakkal leírni. Valami történik benne, amitől ez a keverék valóban varázslatossá válik.
- Szerintem az emberi tapasztalat során sokféle dolog válthat ki bennünk káoszt... Olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, teljesen kibillentünk az egyensúlyból. Olyan, mintha „megakadna a lemez” – valami történik, amit nem vártunk. Érzelmek törnek fel, amelyekre talán nem is számítottunk, hogy újra előjönnek. Tizenévesekkel élünk együtt, akiknél néha az érzelmek teljesen kaotikusak. Ha van egy kétévesed vagy háromévesed, hát... ki tudja, mit hoz a mai nap, igaz? Ezért szeretem ezt az összetettséget. Tetszik, hogy ennyi különféle olajat választottatok bele ebbe a keverékbe. Mert szerintem ez a kémiai sokféleség... azt jelenti, hogy képesek vagyunk reagálni az emberi érzelmek sokszínűségére is... Különböző életkorokban, és bármit is hozzon az élet éppen elénk.
- Az egész érzelmi skálán, minden élethelyzetben. És nagyon tetszik a neve is. Ha jobban belegondolunk, emberként az egyik legfontosabb képességünk az, hogy alkalmazkodni tudunk – ez tesz alkalmassá bennünket a túlélésre. Ahogy te is mondtad: az élet ezerrel zúdítja ránk a kihívásokat és mennyire felszabadító érzés, hogy van egy rendszerünk, ami tényleg segít alkalmazkodni, és azt érezzük: meg tudunk birkózni azzal, ami jön.
- Szerintem nagyon igaz az a mondás: „Az egyetlen állandó dolog az életben a változás.”
- Pontosan.
- Ez valóban igaz – de a legtöbbünk számára nem könnyű. Ezért ha van egy eszköztárunk, amihez nyúlhatunk, és ami megkönnyíti az alkalmazkodást, akkor maga az élet is sokkal kezelhetőbbé válik. Szeretném kicsit körvonalazni, hogyan működik ez különböző korosztályok esetében. Ugye mindkettőnknek van kamasz gyereke. Hogy néz ki általában az Adaptiv használata egy tinédzser számára?
- Mi nagyon szeretjük a lágyzselés kapszulát. Több gyerekem, a férjem – és én magam is – rendszeresen szedjük. Egyszerűen fantasztikusak. Tényleg segítenek abban, hogy úgy érezzük: képesek vagyunk szembenézni mindennel, ami jön – mert mostanában az élet nagyon kaotikus. És nagyon szeretem a 10 ml-es golyós kiszerelést is az Adaptiv keverékből. Ez könnyen elfér a hátizsákban. Egy van a táskámban is. Szinte mindenhol van belőle egy nálunk. A kesztyűtartóban is van. Bárhol, ahol úgy érzem, szükség lehet rá, tartok belőle egyet. Mert ilyenkor például teszek egy keveset a fülem mögé... Egy kicsit a csuklómra is. Teszek a tenyerembe, és azt érzem: rendben, most csak veszek egy mély levegőt. Most tartok egy pillanatnyi szünetet – egy „emberi pillanatot”. És utána úgy érzem, készen állok továbblépni. És ez az egész annyira egyszerű. Tudod, a kamasz gyerekeim is tudják használni – már akkor is tudták, amikor még kisebbek voltak. A kisebbek a talpukra kenték. Este pedig gyakran csinálunk AromaTouch kézmasszázst. És ez az egyik kedvenc olajunk, amit ehhez a kézmasszázshoz használunk, mert ilyenkor nemcsak az olajat használjuk, hanem érintés által kapcsolódunk, kommunikálunk is. Ez megnyit ajtókat. Tudod, a kamaszaimnak, ha megkérdezem: „Milyen volt a napod?”, a válasz: „Jó.” Aztán elkezdem a masszázst – és mintha kinyílnának azok az ajtók. Ez egészen elképesztő.
- Szerintem ez egy nagyon fontos részlet, amit érdemes igazán kiemelni. Ez pedig az, hogy be lehet építeni az életmódba, a napi rutinokba, abban a pillanatban, amikor megállsz, és veszel egy mély levegőt. Tudjuk, hogy már önmagában a légzőgyakorlatok is képesek csökkenteni a stresszreakciót. Az a bizonyos pillanat. És ha ehhez illóolajat is társítunk, ráadásul érintéssel – az még tovább fokozza a pozitív hatást. Személy szerint a mi családunk sokszor költözött, és a kicsik számára ez nagyon megterhelő tud lenni. Ilyenkor bizonytalanná válnak a környezetükben. Az estéknél jön ki ez a feszültség a legjobban. Nem tudom miért, de másnál is így van, hogy délután ötkor előbújik a „kis szörny”? Mindig. Szerintem ez az egész nap felgyülemlett érzelem.
- És a hormonok is, meg hát az ember cirkadián ritmusa is ilyenkor játszik bele.
- És ilyenkor én sem tudom a „legjobb anya” formámat hozni, mert én is fáradt vagyok a nap végére, de ha ilyenkor megállunk, és használjuk az Adaptivot, mi ilyenkor a gyerekek hátára, talpára kenjük – az érintéssel együtt. Ez maga az érintés gyógyító ereje. És ezt össze tudom kapcsolni az aroma erejével is.
- Ez egy kapcsolódási lehetőség.
- Ez egy valódi kapcsolódási pillanat. És felerősíti az apró, hétköznapi pillanatokat. Tudom, hogy sok elfoglalt anya van, aki úgy érzi: „Nincs elég időm a gyerekeimmel. ”Ez az „anyai bűntudat”. Valamilyen szinten mindannyiunkban ott van. Ezért ha ezeknek a kis pillanatoknak a hatását tudod felerősíteni és az Adaptivot be tudod illeszteni ezekbe a helyzetekbe az még inkább elmélyíti azt az élményt, amit a gyerekeiddel együtt átélsz.
- És döbbenetes, hogy ezek az élmények mennyire mélyen be tudnak vésődni az emlékezetünkbe, mert nemcsak emlékké válnak, hanem egy gyönyörű illattal is társulnak. És ez egy nagyon erős „érzelmi horgony”.
- És azt is mondanám, hogy feleségként is – a férfiak rengeteg stresszt hordoznak magukban. Egyszerűen sok teher nehezedik rájuk nap mint nap. Lehet, hogy számukra az Adaptiv illata nem az, amire egész nap gondolnak és nem is jut eszükbe újra és újra használni, de ha mi kiegészítjük a reggeli rutinjukat az Adaptiv kapszulával a többi étrend-kiegészítő mellé az egy erőteljes ajándék feleségként, hogy így támogatni tudjuk őket a sikeres nap elérésében és abban, hogy kiegyensúlyozottabbak és rugalmasabbak legyenek a munkanap során.
- Így van. Megalapozzuk a jó napot. És aztán este is megteremtjük a nyugodt estét és ez egy csodálatos ciklus, ami újra és újra megismétlődhet. És újra csak – ez az, ami továbbvisz bennünket ezen a furcsa, emberi utazáson.
- Dr. Stevens, nagyon köszönöm, hogy ma velem voltál. Van még valami, amit szeretnél megosztani az Adaptiv tudományos hátteréről, amiről esetleg ma nem esett szó?
- Szerintem amit igazán fontos kiemelni, hogy ezek az elemek egy rendszerként működnek együtt és pontosan ebben rejlik az igazi erejük, nem igaz? Imádjuk használni az illóolajat. Szeretjük a kapszulát is. Sőt, a permetet is használjuk az ágyneműnkre. És amikor limitált ideig elérhető a fürdőolaj, azt is nagyon szeretjük. Este például cseppentünk az olajból fürdősóba, és nyugtató fürdőt készítünk belőle. Szóval keressétek meg, hogyan tudjátok ezt a fantasztikus rendszert beilleszteni a saját napotokba. Sokszor van olyan pillanat a napban, amikor azt gondolod: „Ó, már megint dél van, és teljesen stresszes vagyok.” „Most megállok egy percre, meditálok egyet, és előveszem az Adaptivot.” „Este van, a gyerekek feszültek...” „Adok nekik egy kis kézmasszázst. ”Csak találd meg, hol tudod beépíteni az életedbe... és azt fogod észrevenni, hogy az Adaptiv lassan a legjobb barátoddá válik...akár emberként, akár anyaként, lányként, feleségként vagy gondoskodóként. Erre mind tökéletesen alkalmas ez a rendszer.
- Nagyon szépen köszönöm!"
"Az Adaptiv az egyik kedvenc termékem, mert lehetőséget ad arra, hogy lenyugodjak. Általában elég szorongó és ideges vagyok sok mindennel kapcsolatban, de az Adaptivval csak előveszem az üveget, cseppentek párat, belélegzem mélyen, és máris sokkal jobban érzem magam. Így használom én az Adaptivot."
"Imádom minden nap párologtatni az Adaptivot. Segít megőrizni a nyugodt, kiegyensúlyozott gondolkodást a napom kezdetén.Mindig van nálam egy Adaptiv kapszula is, ha épp érzelmileg extra támogatásra van szükségem.Minden táskámban tartok egy Adaptiv golyós kiszerelést is, hogy mindig kéznél legyen, bárhol is járok."
"Este is nagyon szeretem használni, amikor egy hosszú nap után le kell nyugodnom és ellazulnom. Szeretek elalvás előtt az ágyam mellett párologtatni belőle és a talpamra is szoktam kenni belőle, hogy megadja azt az extra nyugalmat, amire egy nehéz nap végén szükségem van."
"Először is, el kell mondanom, hogy az Adaptiv az első számú kedvencem. Egyszerűen nem tudnék élni nélküle. Egész nap használom, többféle módon is. Helyileg használom, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott maradjak. Minden nap a tarkómra is kenek belőle. Ez is segít abban, hogy megőrizzem a belső nyugalmamat. Szeretek csak úgy magában, vagy más olajokkal együtt is párologtatni belőle. Mindig van nálam egy Adaptiv kapszula is a táskámban, hogy ha eljön az a pillanat, amikor úgy érzem, „most kell valami, hogy lenyugodjak,” rögtön tudjak nyúlni érte."
"Imádom az Adaptiv minden formáját – az olajkeveréket, a roll-ont és a kapszulát is. Ha stresszes esemény áll előttem, vagy utazom, és feszült vagyok, előkapom ezeket a termékeket. Szeretem, mert segít lenyugodni. Nagyon jól működik együtt az agyi kémiai folyamatokkal, és én ezt szívesen kihasználom."
"Az Adaptiv egy fantasztikus termék. Nagyon könnyű használni. Imádom használni, amikor stresszes vagyok. Egyszerű és gyors. A fülem mögé szoktam kenni. És ha igazán stresszes vagyok, egy kicsit az orrom alá is teszek belőle."
"Imádom az Adaptiv illóolajat. Ez talán a legnagyobb kedvencem, amit szinte folyamatosan használok. Kevesen tudják rólam (Scott Greer-ről), de ez az olaj mindig ott van a hátizsákomban. Ez az az olaj, ami sosem hiányozhat nálam. Általában akkor használom, mielőtt egy fontos megbeszélésre vagy prezentációra megyek...A hátamra és a csuklómra szoktam kenni belőle, és egy kicsit bedörzsölöm. Ezután mélyet lélegzek belőle, és teljes nyugalom áraszt el. Ez az egyik legjobb módja számomra a használatának."
Az Adaptiv valóban egy eszköz a mai világ kihívásaihoz, ami segít, hogy nyugodtak, kiegyensúlyozottak és rugalmasak maradjunk akkor is, amikor az élet túl soknak tűnik. Ha készen állsz, hogy megtapasztald az Adaptivot, most van itt az ideje, hogy a saját jólléti eszköztárad részévé tedd. Rendeld meg még ma, és fedezd fel, hogyan támogathatja érzelmi egyensúlyodat a mindennapokban.
Kérdésed van? Hívj! 70 433 6080
Termékbeszerzéshez (nagyker áron) keress meg: írj emailt, vagy messenger üzenetet!
Barátsággal:

Szabolcs
email: szabolcs.komaromi at gmail.com
Kérdésed van? Hívj! 70 433 6080
> > > Tartalomjegyzék a többi termékhez ezen az oldalon.
Hivatalos árlista itt nyílik külön ablakban.
Kövesd az Olajkertet Facebook-on, vagy iratkozz fel a blog email értesítőjére az oldal tetején, ha érdekel hasonló tartalom!